V-Card | Print | PDF | Email Page

Ozan Akyurek
Partner

Contact

(T) +33.1.56.59.39.39
(F) +33.1.56.59.39.38

Education

  • ESADE Business School, Barcelona, Spain (Business Spanish Modules 2004); University of Exeter, United Kingdom (LL.M. in International Business Law 2003); University of Paris X-Nanterre, France (DEA in International and European Litigation 2000); University of Paris V-René Descartes, France (DESS in International Business Law 1999)

Bar Admissions

  • Paris Bar

Ozan Akyürek Paris’te Şirketler, Deniz-Hava-Kara Ticareti, Taşımacılık, endüstriyel riskler ve yatırım hukuklarında deneyimli bir Türk ve Fransız vatandaşı avukattır. Dünya’nın önde gelen Amerikan asilli Hukuk bürosunun Litigation servisinde senior avukat olarak görev almaktadır.

 

Ozan Akyürek, Fransa’da 2000 yılında Paris Ouest Nanterre La Défense ve Paris René Descartes Üniversitelerinin Hukuk Fakültelerinden mezun olduktan sonra İngiltere’de Exeter Üniversitesinde Uluslararası Ticaret Hukuku (LLM) üzerine yüksek lisans yapmıştır (2003).

 

2002 yılından beri Paris barosuna kayıtlıdır.

10 yıla yakin bir suredir ticaret hukuku uyuşmazlıkları ve tahkim konularında uzmanlık gösteren Ozan Akyürek, uyuşmazlıklar alanında, Fransız Mahkemeleri’nde derdest olan bir çok davada avukatlık yapmaktadır. Havacılık, bilişim, taşımacılık, ulaşım, demir-çelik ve ambalaj sektöründe faaliyet gösteren şirketlere danışmanlık hizmetinde bulunmuştur.

Kendisinin Fransız hukukunun havacılık ve farklı alanların üzerine yazdığı makaleleri, konuşmacı veya katılımcı olarak katıldığı bir çok seminerleri vardır.

Havacılık sektörüne dahil çalıştığı şirketlerin ağırlıklı olarak, uçak kazalarından doğan davalarda, gecikmeden doğan hallerin tazmini konularında mahkemede tarafın temsilini gerçekleştiriyor ve bu alanlarında geniş bir deneyime sahiptir.

İyi derecede Fransızca, İngilizce, Türkçe, İspanyolca ve Arapça bilgisine sahip olan Ozan Akyürek, 2004 yılında Jones Day Paris Bürosu’na katılmasından önce yine uluslararası bir İngiliz hukuk Büronun Paris ve Londra Büroları’nın tahkim ve uyuşmazlık alanında faaliyet gösteren birimlerinde 2 yıl boyunca çalışmıştır.

 

Honors & Distinctions

  • Chambers Europe: listed in disputes related to product liability and industrial risk: "he's very open, hard-working and a real team player" (2018)

    The Legal 500 EMEA: listed among the best lawyers in commercial litigation and aviation (2018)

    Option Droit & Affaires: listed for product liability litigation (since 2015)

Languages

French, English, Turkish, Spanish, and Arabic
Ozan Akyurek